Nazwa forum

Mahjong i nie tylko...


#1 2010-11-01 14:15:44

 kaietaro

Administrator

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 10
Punktów :   

Dyskusja nad nazwą

Tutaj wrzucamy propozycje nazwy stowarzyszenia, wraz z uzasadnieniem. Kiedy uzbiera się więcej propozycji otworzę sondę i będziecie mogli głosować.

Dla porządku przypomnę tylko, że wstępnie planujemy schemat XYZ "Nazwa", gdzie XYZ to część formalna, określająca czy jesteśmy Klubem/Kołem/Stowarzyszeniem/(...) oraz czemu poświęconym - Grom Japońskim/Orientalnym/(...). Jeżeli uzyskamy patronat uczelni lub domu kultury to nazwa takiej instytucji też zostanie zapewne uwzględniona w ostatecznej nazwie klubu. Dla wygody czytających bardzo proszę wyróżnianie proponowanej nazwy pogrubioną czcionką.

Reasumując uwagi Wrzaska i Lorta: każdy może przedstawić dowolną ilość propozycji, granicę stanowi zdrowy rozsądek. Nie ma obowiązku składania własnych projektów nazwy, nie ma też potrzeby informowania o tym, że ktoś nie zamierza niczego wymyślać.

Natomiast każdy powinien zagłosować na którąś z przedstawionych propozycji.

Poniżej przebieg dotychczasowej dyskusji na poprzednim forum

Imię: Wrzask (HOME) E-MAIL
Data: 10/27 07:40

No więc tak jak wyżej zaznaczył Lort. Niech każdy poda tu swoje propozycje dotyczące tego - jak mogli byśmy nazwać nasz... klub/koło/stowarzyszenie... no właśnie wszystko zdecyduje się tutaj. Proszę by to potraktować poważnie, a nazwa nie była pusta - tak więc niech ma swoje uzasadnienie, którym chcecie nas przekonać do swojej propozycji. Tak więc ilość propozycji jest raczej nieograniczona (choć nie chciał bym sytuacji w której trzeba będzie głosować i każdy wybierze 1 z 40 i wyjdzie na to, że nadal się nie zdecydujemy), jeżeli ktoś nie ma pomysłu lub jest mu to obojętne niech napisze "pass" lub coś w ten deseń. W ten sposób przyśpieszy te "wybory". Jeżeli propozycji nagle zrobi się za dużo, to myślę, że przejdziemy do fazy głosowania, tak więc nie zwlekać tez z tym nie wiadomo ile.

Przykładowe nazwy istniejących klubów:
**mahjong.org.pl/strona.php?id_strony=15


Imię: Wrzask (HOME) E-MAIL
Data: 10/27 07:45
Ah no tak... tu nie można edytować a ja zapomniałem dodać, że zamiast Klubu Mahjonga zrobimy ogólnie Klub dotyczący wszystkich gier japońskich (choć i tak pewnie będziemy się głównie skupiać na Mahjongu). Są wśród nas osoby, które przepadają za grą w Go czy też Shogi.


Imię: Wrzask (HOME) E-MAIL
Data: 10/27 07:50
No więc tak jak wyżej zaznaczył Lort. Niech każdy poda tu swoje propozycje dotyczące tego - jak mogli byśmy nazwać nasz... klub/koło/stowarzyszenie... no właśnie wszystko zdecyduje się tutaj. Proszę by to potraktować poważnie, a nazwa nie była pusta - tak więc niech ma swoje uzasadnienie, którym chcecie nas przekonać do swojej propozycji. Tak więc ilość propozycji jest raczej nieograniczona. (choć nie chciał bym sytuacji w której trzeba będzie głosować i każdy wybierze 1 z 40 i wyjdzie na to, że nadal się nie zdecydujemy) Jak ktoś nic nie napisze to znaczy, że nie ma żadnych propozycji i proszony jest tylko o wzięcie udziału w późniejszym głosowaniu. W ten sposób przyśpieszy te "wybory". Jeżeli propozycji nagle zrobi się za dużo, to myślę, że przejdziemy do fazy głosowania, tak więc nie zwlekać tez z tym nie wiadomo ile.

Przykładowe nazwy istniejących klubów:
**mahjong.org.pl/strona.php?id_strony=15

Imię: Lort
Data: 10/27 07:50
Właściwie nie musicie pisać "pass" - jeśli ktoś nie napisze nic to znaczy, że nie ma propozycji. Nie zwalnia go to jednak od późniejszego głosowania na ostateczną wersję.

Imię: Kajetan
Data: 10/28 02:38
Proponuję nazwę KKGJ "Suzume".

"Suzume" to po prostu "wróbel", ptaszyna na której cześć Konfucjusz miał nazwać wynalezioną przez siebie grę. Oczywiście ta legenda nie ma nic wspólnego z rzeczywistą genezą mahjonga, co nie zmienia faktu, iż w słowie 'Maajan'(麻雀) drugi znak oznacza wróbla i poza złożeniami czyta się go właśnie 'suzume'.

Jeżeli Uniwersytet Jagielloński faktycznie roztoczy nad naszą inicjatywą swą matczyną opiekę można rozważyć umieszczenie w nazwie literek UJ.

Imię: Lort
Data: 10/28 04:39
Jeśli by się nami już UJ zainteresował to by było KGJ UJ, a jak nie to zostajemy KKGJ ;3

Ważną sprawą jest dowiedzieć się jak by się miała kwestia uczestnictwa/członkostwa w kole osób spoza UJ, gdyby UJ przygarnął koło pod swoje skrzydła.

Imię: Wrzask (HOME) E-MAIL
Data: 10/29 00:33
Szczerze to ja jeszcze nie wpadłem na jakiś swój własny pomysł. "Suzumu" wydaje mi się fajną opcją, jednak może coś stworzę/ albo ktoś inny. Póki co na 100% mogę powiedzieć, że KLUB jest o wiele lepiej brzmi niż KOŁO.

Imię: Lort
Data: 10/29 05:37
A ja na razie powiem tyle, że jak mamy się tyczyć różnych gier, a nie tylko maajana to coś bardziej uniwersalnego by się zdało niż wróbel nawiązujący wyłącznie do maajana.

Imię: Kajetan
Data: 10/29 20:53
A ja nie widzę żadnego problemu w nawiązywaniu wyłącznie do Maajana. Szerokość naszych horyzontów jest już jasno zawarta w formule "Klub Gier Japońskich". Druga część nazwy powinna być sensowna i ładnie brzmieć, ale nie musi być koniecznie bardzo precyzyjna.

Imię: Lort
Data: 10/29 09:47
Mi się swoją drogą bardziej podoba Koło ;3 Poza tym skoro pozostałe KGJ to koła to trza się wpasować w konwencję. Nawet jakbyśmy byli Klubem to skrót jest ten sam i wszyscy z zewnątrz by mylili.

Offline

 

#2 2010-11-01 19:28:15

Wrzask

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 6
Punktów :   

Re: Dyskusja nad nazwą

Dobra... muszę to napisać ponownie. Godzinę siedzę i myślę... piszę, daję wyślij i "BŁĄD". Mam ochotę coś rozwalić xP

No to jak to leciało... uważam, że nie ważne czy ludzie będą się mylić czy nie, jeżeli nazwa będzie się nam podobała. Oprócz tego, chyba więcej osób w chwili obecnej jest za nazwą "klub"

Dobra... to teraz moja propozycja

Krakowski Klub Fascynatów Gier Dalekowschodnich "Hitsuzen"

KKFGD "Hitsuzen"

No to teraz uzasadnienie (jeszcze raz muszę to pisać x_X)

Krakowski - ponieważ spotkania odbywają się w Krakowie

Klub - początkowo było "stowarzyszenie", zastanawiam się wciąż nad "grupa", "zgromadzenie" coś w ten deseń. Zrezygnowałem ze "stowarzyszenia" ponieważ akurat zadzwonił do mnie prezes Dominik Kolęda i nawiązując do tego tematu, zwrócił uwagę iż stowarzyszenie jest czymś co jest zarejestrowane prawnie, jeżeli do tego dostaniemy się na UJ jakimś cudem, to raczej stowarzyszeń na uczelniach nie ma takich

Fascynatów - uważam, że nazwa "fascynat" jest tu trafniejsza niż "gracz", dlaczego? Według mnie "gracz" to osoba, która skupia się nad czymś bardziej od strony mechanicznej, zależy mu na tym by doskonalić swe zdolności, wygrywać coraz więcej, częściej i w lepszym stylu. Często nie interesuje go podłoże historyczne, kulturalne lecz same zasady, których doskonała znajomość i ogranie da oczekiwany efekt. Natomiast "fascynat" to bardziej osoba, która interesuje się grą bardziej od strony kulturalnej. Lubi klimaty dalekowschodnie, więc gra by obcować z interesującym go zjawiskiem, to mu sprawia największą przyjemność. Przykładowo "gracz" będzie ściśle grał w Riichi Maajana (na japońskich zasadach) by się doskonalić, a taki "fascynat" sobie stwierdzi, że skoro znamy już te zasady, to czemu nie mielibyśmy spróbować jeszcze chińskich zasad? Tak więc jak dla mnie nie każda osoba tutaj będzie "graczem", może być "fascynatem", z drugiej strony osoba będąca "graczem" nie musi być "fascynatem" ale da się to pogodzić (wybierając 1 grę a np. w resztę pogrywać hobbistycznie). Czyli może być "gracz", "fascynat" oraz "fascynat + gracz". Wybierając w nazwie "graczy" odrzucamy tych, którzy grają poprzez chęć obcowania z dalekowschodnim podłożem kulturowym -> a takie osoby są na 100%. Wybierając w nazwie "fascynat" przyjmujemy, że wśród tych osób znajdują się też takie, które bardziej skupiają się na grze.

Gier - bo nie gotujemy

Dalekowschodnich (tą nazwę podsunął Kajetan) - nawiązując do tego co było wyżej, osoba interesująca się ogólnie grami dalekowschodnimi - przykładowo taki Mahjong/Maajan powstał w Chinach - będą ludzie którzy sięgną po zasady chińskie. Gdyby w nazwie było "japońskich" to łamaliby wtedy to założenie, żeby sie nie ograniczac na przyłość myślę, że "dalekowschodni" brzmi lepiej, do tego zawiera w sobie "japoński" więc nikt nie jest pokrzywdzony i każdy może w pełni spróbować nowych  rodzajów zasad dla jednej gry

No to teraz wytłumaczę "Hitsuzen":
Kanji: 必然
inevitable - nieunikniony
necessary - potrzebny

Wcześniej chciałem użyć nazwy "Unmei" - przeznaczenie. Hitsuzen jednak zawiera w sobie słowo "przeznaczenie". Coś jest nieuniknione bo takie jest jego przeznaczenie. W grach dalekowschodnich, mawiane jest, że nad graczami sprawują opiekę bogowie. Mogą im sprzyjać i nadawać przeznaczenie, które prowadzi do zwycięstwa, co my potem nazywamy szczęściem czy też fartem. Słyszałem o interpretacji, że dobry gracz jest w stanie odnaleźć przychylność bogów w grze - przykładowo, jeżeli gracz A ma szczęście do gry - w odniesieniu do Mahjonga, jesteśmy w stanie za pomocą meldunku "PON" czy czegoś w tym stylu zmienić czekanie na kamienie -> a to sprawi iż jego przeznaczenie stanie się naszym.

Zostawiając gry, nieuniknionym,  może być fakt iż spotkaliśmy się razem w tym miejscu by móc się poznać, spędzać razem miło czas i dobrze się bawić. Na dodatek "Hitsuzen" zapewnia osobę z zewnątrz, że tak jest ponieważ drugie tłumaczenie to "potrzebny". To miejsce jest nam potrzebne - dobrze na nas działa.

Inaczej... nieuniknionym jest osiągnięcie sukcesu przez klub, przeze np. mnie(tu wstawić dowolną osobą) tak więc każdy członek może to interpretować w swoim mniemaniu.

Offline

 

#3 2010-11-02 20:56:57

roruto

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 4
Punktów :   

Re: Dyskusja nad nazwą

Po pierwsze: co już zdążyłem powiedzieć Wrzaskowi dziś na żywo: KKFGD brzmi beznadziejnie. Będę się zatem upierał przy Krakowskim Kole Gier Japońskich. Jeśli zaś chodzi o nazwę to miałem pewien pomysł, jednak ostatecznie nie wymyśliłem uzasadnienia, bo jakoś nigdzie nie udało mi się znaleźć wyjaśnienia terminu "agari", choć byłem przekonany, że oznacza wygraną.

Mam wrażenie, że nikomu się już nie będzie chciało innej nazwy wymyślać, więc ja jestem za "Hitsuzen", bo jest bardziej ogólne

Offline

 

#4 2010-11-02 22:10:29

Wild Entei

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 3
Punktów :   

Re: Dyskusja nad nazwą

Jak już mówiłem Wrzaskowi i co zostało wspomniane na żywo - popieram bardziej Krakowski Klub Gier Japońskich niż Krakowski Klub Fascynatów Gier Dalekowschodnich. =P

Ogólnie też popieram "Hitsuzen" bo spełnia moje podstawowe kryterium że nazwa musi być badass, a cała ta sprawa z przeznaczeniem itp. jest badassowa, no i na temat.

Ale z racji że też mam własny pomysł to mimo że nie na temat trochę to proponowałbym nazwę "Kirin" -  istota występująca w mitologiach wschodu. Jej pojawienie się jest uważane za dobry omen i zwiastun dobrobytu. Z wyglądu przypomina smoka. Jest uważany za najpotężniejsze z mitologicznych zwierząt w mitologii japońskiej.

I tak to nie przejdzie, więc co tam. =P

Ostatnio edytowany przez Wild Entei (2010-11-03 16:40:30)

Offline

 

#5 2010-11-02 22:54:14

Wrzask

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 6
Punktów :   

Re: Dyskusja nad nazwą

No to propozycja pośrednia jest:
Krakowski Klub Gier Dalekowschodnich "Hitsuzen" - przynajmniej moja

Ogólnie mamy tu myślę bardzo sporną sprawę odnośnie tego czy jesteśmy kołem czy klubem. Niech każdy kto będzie pisał się ustosunkuje do tego, która wersja bardziej mu odpowiada.
Sam osobiście zgodziłbym się na koło w ostateczności - przykładowo przymus uczelni, choć wątpię by takie coś nastąpiło. Staramy się od dach nad głową na UJ a tam już funkcjonują kluby:
http://www.odyseusz.uj.edu.pl/
http://www.klub.uj.pl/teksty/koncert.php
http://www.wolontariat.uj.edu.pl/
Ogólnie to pierwsze lepsze linki z googli, jest ich więcej.

Dlatego też trzymam się tego by był to Klub.

Kolejna sprawa, Japońskich czy Dalekowschodnich? Myślę, że nie ma sensu celowo zmniejszania sobie pola działania, skoro nie wiadomo czy za chwile ktoś nie wymyśli chińskich szachów i nagle gramy w chińskie gry w japońskim klubie etc. etc.

Offline

 

#6 2010-11-03 00:41:30

 kaietaro

Administrator

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 10
Punktów :   

Re: Dyskusja nad nazwą

Jedna uwaga - "hitsuzen" nie znaczy "potrzebny". Zaproponowane przez słownik "necessary" należy rozumieć raczej jako "konieczny", "niezbywalny". Z tego co do tej pory znalazłem "hitsuzen" odnosi się albo do czegoś, na co jest się skazanym, albo prawa natury czy logiki. Będę jeszcze szperał, ale dla mnie "hitsuzen" ma raczej negatywne konotacje. A proste powiązanie tego pojęcia z "unmei" wydaje mi się nieuzasadnione - wiem, że w tłumaczeniu brzmi to sensownie, ale wyrwane z kontekstu tłumaczenie mało mówi o faktycznym znaczeniu słowa.

--->Zapytałem doktora Meyera z japonistyki, który potwierdził, że "hitsuzen", nie ma nic wspólnego z 'przydatnością', ale zaprzeczył jakoby wiązały się z tym słowem jakieś specjalnie negatywne konotacje. Znaczy ono ni mniej, ni więcej jak "nieunikniony", a w kontekście buddyzmu można je wiązać z karmanem, z jakąś "nieuniknioną" dyspozycją.

Odnośnie "Kirin" - mnie to słowo kojarzy się głównie z żyrafą i marką piwa, ale masz rację, jest taki stwór. Nie ma co z góry zakładać czy przejdzie, czy nie, wyjdzie w głosowaniu.

A moją propozycję chciałbym poprawić na: Krakowski Klub Gier Dalekowschodnich "Suzume".

Ostatnio edytowany przez kaietaro (2010-11-03 20:12:09)

Offline

 

#7 2010-11-03 15:00:08

Heii

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 1
Punktów :   

Re: Dyskusja nad nazwą

Wreszcie po zajęciach.

Jeżeli chodzi o skrót to mi się najbardziej podoba propozycja Kajetana(?) KKGD i oczywiście klub, a nie jakieś koło .

Niestety nie znam japońskiego, więc w wymyślaniu nazwy pewnie niewiele pomogę... lecz jeżeli niekoniecznie miała by to być japońska nazwa to brzask wydaje mi się ciekawym pomysłem. Jaki jest brzask każdy widzi - słońce ładnie wschodzi, ptaszki ćwierkają, coś nowego się zaczyna i takie tam. Może bardziej by to przemawiało do kogoś nie znającego japońskiego jak ja. Ewentualnie jak by ktoś przetłumaczył to słowo (omijając akatsuki ), bo to fakt że szkoda by było mieć niejapońską nazwę klubu. Jak bym sam tłumaczył to pewnie nie zauważyłbym pewnych drobnych różnic miedzy słowami więc i tak ktoś by musiał mnie poprawiać.

Offline

 

#8 2010-11-03 16:40:13

Wild Entei

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 3
Punktów :   

Re: Dyskusja nad nazwą

Kirin kojarzy z czym się kojarzy, dla mnie pierwszym skojarzeniem jest summon z Golden Suna. To że nie przejdzie było tak pół żartem pół serio. =D

Also, mi jakoś lepiej brzmi "Japońskich" ale niech wam będzie z tym że "Dalekowschodnich", bo widzę że chociaż to się ogólnie przyjęło. =P

Offline

 

#9 2010-11-03 20:37:05

 kaietaro

Administrator

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 10
Punktów :   

Re: Dyskusja nad nazwą

Odnośnie Twojego pomysłu Heii - świtów i brzasków w japońskim dostatek, więc można spokojnie uniknąć...ekhem...tendencyjnie się kojarzącego "akatsuki" xP

Może być np. "yoake" (夜明け), i ono wydaje mi się najlepsze, kotobank.jp podaje jako jedno ze znaczeń to metaforyczne, o które Ci chodzi. Ale jest też sporo innych: "akegata", "futsugyou", "reimei" - wszystkie są bardzo zbliżone, a to ostatnie jest na pewno stosowane jako metafora początku.

Btw., jeżeli ktoś ma jeszcze jakiś pomysły, ale nie wiecie jak coś nazwać po japońsku, to pytajcie. Szperając po słownikach za tymi słówkami zawsze się przy okazji uczę. :-) A jak ktoś ma ochotę samemu poszukać to polecam Zkanji(darmowy słownik do ściągnięcia, niezły i z fajnymi narzędziami do nauki znaków), tangorin.com i wtyczkę do foxa o wdzięcznej nazwie rikai-chan.

Mam wam jeszcze do przekazania, że gadałem dziś z jakimś człekiem z Rady Kół Naukowych UJ, który stwierdził, że oficjalnymi członkami kół/klubów(to im akurat za jedno jaką nazwę się zastosuje) mogą być tylko studenci UJ, co nas nie urządza. Zaproponował natomiast, by się zrzeszyć jakoś inaczej niż koło naukowe, a potem poprosić któryś dziekanat o udostępnienie sali. Nie musiałby to być koniecznie wydział filologiczny, ale jakikolwiek, który wspaniałomyślnie pozwoliłby nam grać w wolnej sali.

Innym rozwiązaniem byłoby rozpytać się po domach kultury, lub naszej kochanej Manggdze, czy nie wsparli by naszej inicjatywy. Druga opcja wydaje się świetnym pomysłem, jako że ta instytucja operuje w tym samym co my kręgu kulturowym, a lokalizacja jest względnie niezła. Niestety dyrekcja Mangghi do najbardziej otwartej i elastycznej nie należy. W swoim czasie nie chcieli się zgodzić na mój wolontariat w bibliotece, koleżankę z roku też kiedyś spuścili po drucie, choć teoretycznie powinni się cieszyć, że ktoś garnie się, by pracować dla nich za darmo. Ale spróbować można.

Offline

 

#10 2010-11-03 22:52:03

 Yoruko

Nowy użytkownik

status yoruko@aqq.eu
5572909
Skąd: Zawiercie/Kraków
Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 1
Punktów :   

Re: Dyskusja nad nazwą

Krakowski Klub Gier Japońskich/Dalekowschodnich co o ostatniego wyrazu jest mi to obojętne

a co do "nazwy" mogę jedynie zaproponować :
- Higashi no Oya - z japońskiego wschodnia matka , chyba każdy wie kim jest wschodnia matka w mahjongu i nie wiem czy tłumaczenie jest potrzebne

druga krótsza propozycja to :
- Tou - jest to drugie czytanie kanji na wschód

Ogólnie moje nazwy odnoszą się do wiatru wschodu, gdyż ma on istotna role w grze



w razie czego przepraszam, jak źle coś przetłumaczyłam

Ostatnio edytowany przez Yoruko (2010-11-03 23:10:30)

Offline

 

#11 2010-11-04 22:59:41

 kaietaro

Administrator

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 10
Punktów :   

Re: Dyskusja nad nazwą

Cześć, niosę wam więcej językowego spamu:

Roruto proponował agari - jeżeli dobrze wywróżyłem ze słownika terminów mahjongowych to słowo to faktycznie oznacza zwycięstwo, ale w danej rundzie, nie całej grze.

Odnośnie pomysłu Yoruko: "tou" to faktycznie onyomi od higashi, ale nie występuje nigdy samodzielnie, tylko w złożeniach. Z kolej w maajanie na wschód mówi się "ton"(to chyba kalka z chińskiego). To może "Ton" zamiast "Tou", jak sądzisz?

Wygrzebałem to z tego słowniczka:
http://www.geocities.jp/konchan_page/dic.htm

Niestety jest tylko po japońsku, jak znacie jakieś po angielsku czy polsku to podzielcie się. W sumie otworzę temat z linkami, materiałami i innymi tego rodzaju pożywnymi śmieciami.

Offline

 

#12 2010-11-08 00:46:50

roruto

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 4
Punktów :   

Re: Dyskusja nad nazwą

Głosowanie już co prawda jest w toku, ale chciałem jeszcze napisać dlaczego uważam, że bardziej adekwatne będą gry japońskie, a nie dalekowschodnie.

Sprawa jest prosta. Jako klub, odgórnie zakładamy, że się tym tematem interesujemy i zajmujemy. Tu jest więc pierwszy zgrzyt, bo wszyscy interesujemy się grami właśnie japońskimi i w większości to zainteresowanie wywodzi się w prostej linii z zainteresowania m&a czy ogólnie kulturą japońską. Wątpię by ktoś planował zagłębiać się również w gry chińskie. Co ważniejsze, zakładając klub trzeba się liczyć z tym, że naturalną sytuacją może być to, że ktoś przyjdzie do nas, bo chce się nauczyć grać w jakąś grę... załóżmy więc, że ktoś przychodzi i chce się nauczyć grać w xiangqi. I co mu wtedy powiemy? "Sory, nikt od nas nie potrafi"?

Ja na samym początku wnioskowałem o to by nie być klubem mahjonga tylko gier japońskich, ale pójście w dalekowschodnie to już przegięcie w drugą stronę.

BTW Jakaś różnica by była gdyby było "Azjatyckich", a nie "Dalekowschodnich"? Bo IMO brzmi jakoś tak przystępniej.

Ostatnio edytowany przez roruto (2010-11-08 11:06:37)

Offline

 

#13 2010-11-08 17:20:24

 kaietaro

Administrator

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 10
Punktów :   

Re: Dyskusja nad nazwą

Lud przemówił i wybrał - Krakowski Klub Gier Dalekowschodnich "Suzume". Dzięki za udział w głosowaniu.

Offline

 

#14 2010-11-09 21:24:51

Wrzask

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 6
Punktów :   

Re: Dyskusja nad nazwą

Jutro wrzucę info odnośnie wspólnego kalendarza.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi

[ Generated in 0.109 seconds, 10 queries executed ]


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.actbg.pun.pl www.gtcup.pun.pl www.megaman-axess.pun.pl www.bassparty.pun.pl www.kochamypokemony.pun.pl